Szívügyek kicsit másképp

2018.  január  09.
Ilyen a kardiológus egy napja - az m2 Petőfi műsora.

Az m2 Petőfi TV végigkövette Dr. Merkely Béla egy napját. Klinikánk igazgatója az összeállításban kiemelt figyelmet szentelt a mozgás fontosságának hangsúlyozására. Mint ismertette, a sport pozitívan befolyásolja a várható élettartamot, hiszen jelentősen csökkenti a szív- és érrendszeri rizikót. Beszélt a sportolóknál alkalmazott terhelés élettani vizsgálatról is, amikor egyszerre nézik az egész szervezet – a szív, a tüdő, a keringés és a teljes izomzat – terhelhetőségét, illetve azt is vizsgálják, hogy a szervezet mennyi oxigént tud felvenni. Merkely professzor maga is rendszeresen sportol, ő a Semmelweis Egyetem Vízilabda Klub alapítója. Az anyagban megszólalt Dr. Jancsó Máté rezidens, a vízilabda klub alelnöke is, aki elmondta: Dr. Merkely Béla ugyanazt képviseli a sportban, mint munkája során is.

A Dr. Merkely Bélával készített műsort a közszolgálati televíziócsatorna videótárában nézheti meg.