Szent István-díjat kap Klinikánk szívtranszplantációs munkacsoportja

2018.  június  18.
Az elismerést 2002 óta ítéli oda a Szent István-díj Alapítvány kuratóriuma.

A díj civil kezdeményezés alapján jött létre, megalapítója Bihari Antal, az Esztergomi Körzeti Televízió tulajdonosa és vezetője. Olyanok kaphatják meg, akiknek tevékenysége az összmagyarság tekintetében is kiemelkedő. A fődíj mellett a kuratórium emlékérmet is adományoz olyan személyeknek, akik a régióban kiemelkedő munkát végeznek a közösségért. Szlovákiai magyarok is– többek között Tamás Aladárné, Burián László, Lábik János – megkapták a kitüntetést. A kuratórium úgy döntött, idén a Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Szívtranszplantációs Munkacsoportjának ítéli oda a kitüntetést. Az emlékérmet Dolgos László, a Szív a Szívért Alapítvány alapítója veheti át.

Maga a díj harminc centiméteres, bronzból készült, márványtalpazaton álló szobor – Melocco Miklós alkotása. Szent Istvánt ábrázolja, aki kezében keresztet tartva hirdeti: Így minden ország támasza, talpköve a tiszta erkölcs, mely, ha elvész, Róma ledűl és rabigába görbed.

forrás: ujszo.com