Miniszteri kitüntetést kaptak Klinikánk szakdolgozói

2014.  március  24.
Március 15-e alkalmából az emberi erőforrás miniszter elismerő oklevelét kapták Kardiológiai Intenzív Osztályunk munkatársai.

A hazai vezető halálok, a heveny kardiovaszkuláris betegségek, és ezen belül is kiemelten a szívinfarktus elleni harc bástyája Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika Kardiológiai Intenzív Osztálya. A legsúlyosabb, sokszor közvetlen életveszélyben lévő kardiovaszkuláris betegek életmentő ellátásának bázisa ez az intenzív osztályunk.

A Klinikánk által ellátott évi 7-8 ezer fekvőbeteg több mint harmada megfordul itt. Ezeknek a sokszor kritikus állapotú, újraélesztett, kardiogén sokkos, lélegeztetett, veseelégtelen, vagy éppen a sikeres reanimáció után kontrollált hypothermiás kezelésben részesülő betegeknek az ellátása folyamatos, rendkívül fokozott odafigyelést, törődést, kiemelt szaktudást igényel.

Az osztály dolgozói munkájukkal most már több, mint tíz éve öregbítik Klinikánk hírnevét. Nélkülük nem valósulhatnának meg azok a nagyszámú, nemzetközileg is elismert invazív kardiovaszkuláris beavatkozások, mint az évi 2-3 ezer primer PCI, keringéstámogató eszközök, intraaortikus ballonpumpa alkalmazása, műszív kezelés, katéteres billentyű beültetés, CRT, ICD terápia, vagy a legsúlyosabb ritmuszavarok katéter ablációs kezelése, mely kezelések európai szintű ellátás lehetőségét adják meg.

Az általános szakmai ismereteken túl magas szintű speciális ismeretekre is szükség van. Az osztályon dolgozók úgy fogadják a sokszor óriási számban érkező infarktusos betegeket, hogy még erejük legvégén is kedvesek, mosolyognak, és szeretettel fordulnak minden beteghez és hozzátartozóikhoz. Embert próbáló munkájuk során a megfeszített fizikai munka mellett óriási, kitartó lelki teherbírásra is szükség van, hiszen folyamatosan a halál árnyékban kell tevékenykedniük, szerencsére legtöbbször győztesen.

Ezen kitartó munkának a folyamatos pozitív visszajelzését, elismerését látni nap mint nap a gyógyuló betegek szemében, olvasni a betegkönyv sokszor megható írásaiban, de ezt bizonyítja, hogy a Klinika két ízben (2009, 2012) nyerte el az év kórháza kitüntető díjat. A klinikán rendszeres zajló hazai és nemzetközi képzések, konferenciák, továbbképzések résztvevői minden egyes alkalommal rendkívüli elismeréssel nyilatkoznak az ott folyó munkáról.

Mindez nem valósulhatna meg ha nem beszélhetnénk valódi egységről, csapatról, mely csapat minden egyes tagjának a legfőbb célja a betegek mielőbbi gyógyulása.

A kitüntetettek névsora:

• Dr. Merkely Béla egyetemi tanár, Klinikánk igazgatója