Kardiológia napja 2016

2016.  november  16.
2016. November 21.

 

Idén is megrendezésre kerül a Kardiológia Napja.

Időpont:

2016.11.21 13:10-től.

Helyszín:

A Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika előadóterme

     (XII. Városmajor utca 68. - bejárat a Gaál József utca 9-11. felől)

 

Program

13.10-13.30

Regisztráció

13.30-14.10

Köszöntő - A noninvazív és invazív kardiológia új lehetőségeiKözben élő
dr. Merkely Béla, a SE Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika igazgatója

közvetítések – Akut koronária szindróma
operatőrök:  dr. Ruzsa Zoltán, dr. Molnár Levente, SE VSZÉK

14.15-15.45 EKG Quiz: túlélő kérdések vizsgára

dr. Tenczer József, dr. Kerkovits András, dr. Simon András, Szent Imre Kórház

Echo, a jövő fonendoszkópja
dr. Bartha Elektra, dr. Kováts Tímea, dr. Nagy Andrea, SE VSZÉK

CPR, ahogy a kardiológusok csinálják
dr Zima Endre, dr. Papp Roland, dr Németh Tamás, dr. Perge Péter, SE VSZÉK

Hemodinamikai labor
operatőrök: dr. Ruzsa Zoltán, dr. Molnár Levente, SE VSZÉK
dr Béres András, dr. Nowotta Fanni, dr. Hüttl Artúr, SE VSZÉK

Terheléses vizsgálatok
dr. Bárczi György, Dr. Sydó Nóra, SE VSZÉK

Elektrofiziológiai labor, Pacemaker labor
dr. Gellér László, dr. Szegedi Nándor, dr. Salló Zoltán, SE VSZÉK

Experimentális haemodynamikai vizsgálatok
dr. Radovits Tamás, dr. Oláh Attila, dr. Benke Kálmán, SE VSZÉK

CT labor
dr. Bartykwvszki Andrea, dr. Jermendy Ádám,  dr Panajotu Alexis, Dr Karády Júlia SE VSZÉK

MR labor
dr. Suhai Ferenc, dr. Czimbalmos Csilla, SE VSZÉK

15.50-17.10

moderátorok: dr. Merkely Béla, dr. Horkay Ferenc, SE VSZÉK

Akut koronária szindróma - esetbemutatások (20’)
dr. Becker Dávid, SE VSZÉK

Közben élő közvetítések Akut koronária szindróma
operatőrök:  dr. Ruzsa Zoltán, dr. Molnár Levente, SE VSZÉK

 

 

A Kardiológia Napján (2016. 11. 21.) az alábbi gyakorlatokra lehet korlátozott létszámban előzetesen (oktatas@kardio.sote.hu) vagy a helyszínen jelentkezni:

14.15-15.45 ALTERNATÍV BETEGKÖZELI GYAKORLATI LEHETŐSÉGEK

1. csoport: EKG, MR
2. csoport: MR, CPR
3. csoport: Echocardiographia, Elektrofiziológia
4. csoport: CPR, CT
5. csoport: Haemodinamika, EKG
6. csoport: CPR, Haemodinamika
7. csoport: CT, EKG
8. csoport: Elektrofiziológia, Kísérleti
9. csoport: EKG, CPR
10. csoport: Kísérleti, EKG
11. csoport: Terhelés, Echocardiographia
12.csoport: EKG, Terhelés

A csoportokat a jelentkezések sorrendjében töltjük fel.

Az előzetes jelentkezés határideje november 18. 16:00.  Ezt követően a helyszínen lehetséges a regisztráció.