Építsünk ereket őssejtekből

2015.  május  14.
Király Szilvia, a Városmajori Gimnázium tanulója 1. díjat nyert az ifjú feltalálók versenyén.

Több mint húsz kiemelkedően tehetséges fiatalt díjaztak az Ifjúsági tudományos és Innovációs tehetségkutató versenyen. A verseny célja a természettudományok népszerűsítése mellett az ifjú tehetségek felkarolása.

Díjat kapott a 17 éves Király Szilvia, aki már több éve érdeklődik az őssejtkutatás iránt, és a Kutató Diákok Mozgalma keretében végez kutatást Klinikánk őssejtlaboratóriumában, Dr. Földes Gábor és Dr. Gara Edit témavezetésével.

Mint elmondta, azt szeretné, hogy később kutatóorvosként hozzájáruljon a személyre szabott orvoslás fejlődéséhez.

Az MTVA vonatkozó hírműsor ezen a linken érhető el, a témával foglalkozó műsorrész 39 perc 40 másodperctől látható.