Egy magyar találmány, ami forradalmasíthatja az orvostudományt

2019.  november  29.
Dr. Barabás J. Imre PhD hallgatónk az RTL Klub Fókusz című műsorában.

Csodának élte meg, amikor műtét közben látott egy szívet, és akkor döntött a szívsebészet mellett – mondta Dr. Barabás J. Imre a műsorban.

Klinikánk PhD hallgatója később azt tapasztalta, hogy sebész kollégái a térbeli látásra fókuszálnak, ezért a rétegképeket adó CT vagy MR felvételekkel nehezebben dolgoznak, akkor kezdett gondolkodni egy 3D modell kidolgozásán, melyhez mérnöki tanulmányai jó alapot szolgáltattak.

Dr. Barabás J. Imre hozzátette, hogy az új technológiával már dolgoznak a gyermekszívsebészeti beavatkozásoknál, de a jövőben más terápiás lehetőségek is szóba jöhetnek. Mentora, Dr. Merkely Béla professzor, a Városmajori Szív- és Érgyógyászati Klinika igazgatója támogatja a tervet, hogy a Semmelweis Egyetemen létrehozzanak egy 3D központot akár már jövő nyáron, ahol sebészek, belgyógyászok és bármely orvosi terület képviselőinek a kérésére elkészítik a betegek személyre szabott 3D modelljét.