Az orvostudományt a betegágy mellett lehet elsajátítani

2018.  július  18.
Dr. Merkely Béla az m1 televízió Ma este című műsorában.

Tehetséges, ambiciózus frissen végzett hallgatók és rezidensek és tapasztalt orvosok bevonásával, úgynevezett Semmelweis Labeket létrehozva akarja fejleszteni az oktatást az egyetem rektora. Dr. Merkely Béla az m1 közszolgálati televízió Ma este című műsorában beszélt arról is, hogyan tervezi a képzési idő lerövidítését. Hangsúlyozta, hogy a klinikák műhelyként működnek, az orvosok maguk köré gyűjtik a rezidenseket, hogy az elméleti alapokon nyugvó gyakorlat révén a betegágy mellett sajátítsák el az orvostudományt. A rektor emlékeztetett arra, hogy a kormány decemberben jóváhagyta az egyetem XXI. századi fejlesztési tervét, ezen dolgozik az intézmény, és egy-egy témakörben már a megvalósítás küszöbén van.

A teljes anyagot ide kattintva lehet megnézni. A beszélgetés 13.32-nél kezdődik.