FIFA Medical Centre of Excellence

A Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Központja (korábban Kardiológiai Központja) és a Traumatológiai Tanszéke (egyben az Uzsoki utcai Kórház Ortopédiai és Traumatológiai osztálya) elnyerte a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség által elismert és akkreditált Kiváló Gyógyászati Központok (Medical Centres of Excellence) kitüntető címet.

A Semmelweis Egyetem Városmajori Szív- és Érgyógyászati Központjában éves szinten 250 élsportolót és mintegy 500 sportolót vizsgálnak. Köztük jelentős számban vannak labdarúgók is, akiknél a szívritmuszavar, szívizombetegség, koszorúérbetegség, billentyűbetegség diagnosztizálása, illetve kizárása a cél. A kardiológiai kivizsgálás a szívultrahang, ritmuszavar-analízis mellett szükség esetén szív-CT, szív-MR vizsgálatokkal, valamint koszorúér festéssel is kiegészíthető. Az orvostudomány fejlődésével egyre több betegség esetében alkalmazható katéteres szívműtét a betegek gyógyítására. A betegségek kizárásával és kellő időben történő diagnosztizálásával a sportkardiológia hozzá járul a biztonságos versenysport végzéséhez és a sportpályákon történő tragédiák elkerüléséhez.